Víkendová kritéria na plzeňské Lopatárně provázela nepřízeň počasí

Spurt juniorů
Cyklistický oddíl TJ ZČE dynamo Plzeň pořádal o prvním dubnovém víkendu první dva letošní závody Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice. Kdo očekával jarní slunečné počasí, velmi se mýlil. Teploty lehce nad nulou a nepříjemný vítr provázel mladé závodníky po oba dva závodní dny. Možná i tyto nepříznivé podmínky spolu s nervozitou z prvních letošních závodů způsobily několik nepříjemných pádů v pelotonu.

 

 V sobotu 6.4.2013 bylo kritérium vypsáno jako Memoriál Rudolfa Schejbala s bodováním v každém 3. resp. 5. kole. Okruh na Lopatárně v délce 1050 metrů závodníci jezdili proti směru hodinových ručiček, takže je vždy v nájezdu do cílové rovinky čekalo nepříjemné stoupání. Zde se také jednotlivé bodovací spurty nejčastěji rozhodovaly.

Příjemným překvapením pro všechny byla poměrně vysoká účast závodníků - v nejpočetněji obsazené kategorii kadetů závodilo 71 cyklistů, v kategorii juniorů nastoupilo 49 závodníků,  poměrně vysoká byla i účast děvčat (11 juniorek, 15 kadetek a 6 žen).

Výsledková listina ve formátu excel je ke stažení zde. Fotografie z prvního dne je možné si prohlédnout ve fotogalerii.

V neděli 7.4.2013 pořadatelé původně plánovali časovku jednotlivců na trati Přehýšov - Chotěšov. Bohužel letošní dlouhá zima vůbec silnicím neprospěla a proto pořadatelé museli na poslední chvíli program změnit, časovku jednotlivců zrušit a nahradit ji druhým kritériem na Lopatárně.

Stejný okruh jako v sobotu se tentokrát jel opačně, tzn. po směru hodinových ručiček. Také bodování bylo jiné - bodoval se každý okruh - 2 body pro vítěze, 1 bod pro druhého v pořadí, což závody divácky zatraktivnilo. Diváci viděli velmi rychlé a dramatické závody, bohužel s několika pády. 

Výsledková listina ve formátu excel je ke stažení zde. Fotografie z druhého dne připravujeme.

Share