První letošní závody Českého poháru mládeže

Junioři
Minulý víkend odstartovala silniční sezona pro mládežnické kategorie dvěma závody, v sobotu 5.4.2014 silničním kritériem na plzeňské Lopatárně, pořádaném naším oddílem, a v neděli silničním závodem v okolí Dlouhé Vsi u Příbrami.

Sobotní kritérium bylo poznamenáno nervozitou a množstvím pádů, kterým se vyhnula pouze spojená kategorie juniorek a žen. Přesto bylo k vidění množství pěkných soubojů při bodovaných spurtech na pásce. Našim závodníkům se příliš nedařilo, bylo vidět, že se vrátili minulý týden ze soustředění v Chorvatsku, které bylo věnováno hlavně objemové přípravě, a že rychlostní rozvojové tréninky je teprve čekají. Jejich umístění je shrnuto v sekci Výsledky. Fotogalerii připravujeme.

Nedělní silniční závod v Dlouhé Vsi na Příbramsku se odehrál za silného větru, který byl horší než kopce zařazené na okruhu. Zde se zvláště projevila nevýhoda malého počtu našich závodníků v jednotlivých kategoriích, který neumožňuje účinnou týmovou spolupráci. Umístění našich je možné shlédnout v sekci Výsledky

Share