Mistrovství ČR v dráhovém omniu 2014 - Petr Kelemen Mistr ČR!

Petr Kelemen Mistr ČR v d...
Poslední předvánoční víkend se na jediné kryté dráze v ČR v Praze-Motole konalo tradiční Mistrovství ČR v dráhovém omniu pro kategorie mládeže a žen. Z našich závodníků se z předchozích dvou kvalifikačních závodů kvalifikovali žáci Petr Kelemen a Samuel Němec, kadet Antonín Kadič a junioři Jakub Křikava a Tomáš Trávníček (Tomáš nakonec z důvodu nemoci na start nenastoupil). 

 V sobotu byly na programu tři závody - 200 metrů s letmým startem, bodovací závod jednotlivců a vylučovací závod. Od začátku se potvrzovala výborná forma našeho Petra Kelemena, který vyhrál 200 m, bodovací závod a ve vylučovacím závodě dojel na 2.místě. Celkově po prvním dni vedl kategorii žáků. Samuel Němec, jako žák prvoročák, podal vyrovnaný výkon, a po dvou sedmých místech v 200m sprintu a v bodovačce a po desátém místě z vylučovacího závodu byl po prvním závodním dni osmý. Tonda Kadič, který je prvním rokem v nejvíce nabité kategorii kadetů, měl hned v druhém závodu - bodovačce - smůlu, když se dostal do hromadného pádu a zranil se. Také proto skončil po prvním dni mistrovství 18. a v neděli již nenastoupil. Jakub Křikava, prvoročák v kategorii juniorů, byl po prvních dvou závodech desátý, 13. místo ve vylučovačce jej nakonec odsunulo na 11. místo.

V neděli byl na programu stíhací závod jednotlivců (1/2/3 km dle kategorie), scratch a závěrečných 500 m resp. 1 km s pevným startem. Petr Kelemen sice ve stíhačce skončil až na třetím místě, ale skvělou taktickou jízdou ve scratchi, který, stejně jako závěrečných 500m s pevným startem, vyhrál, a získal titul Mistra České republiky v kategorii žáků. Gratulujeme.

Samuel Němec si udržel celkové osmé místo v žácích. Jakub Křikava i přes začínající virozu nakonec obsadil 12. místo mezi juniory.

Toto mistrovství nabídlo mnoho napínavých soubojů až do posledního závodu. Ať už v již zmiňované kategorii žáků souboj mezi Petrem Kelemenem a Kristianem Čapkem, ve spojené kategorii juniorek a žen souboj mezi mladičkou Sárou Kaňkovskou a zkušenou Martiou Růžičkovou, který nakonec v závěrečném závodě pro sebe rozhodla Sára. V kategorii kadetů se odehrávaly strhující souboje mezi Čechmanem a Indrou, kde se nakonec radoval Martin Čechman a v kategorii juniorů duel mezi Janoškem a Helisem, který vyhrál prvoročák Jánošek.

Fotogalerie za závodů je zde.

 

Share