2. kvalifikace na MČR v dráhovém omniu

Toník Kadič
O víkendu 30.11. a 1.12.2013 se v motolské hale konal závod Českého poháru, který byl zároveň i druhou kvalifikací pro prosincové Mistrovství republiky v omniu (21. a 22.12.2013). Naše barvy hájili žáci Petr Kelemen a Samuel Němec, kadet Antonín Kadič a junioři Tomáš Trávníček a Jakub Křikava.

V sobotu měla mládež na programu dva bodovací závody, vylučovací závod a danoise. Nejlépe si vedl Petr Kelemen, který skončil na druhém místě, neztratil se ani Samuel Němec (8.) a Jakub Křikava (10.).

V neděli jely mládežnické kategorie dánskou bodovačku, scratch, Copi vylučovačku a další bodovačku (žáci) nebo bodovací závod dvojic - madison (kadeti, junioři). V celkovém pořadí omnia se opět prosadil Petr Kelemen - tentokrát vybojoval 3. místo, o jedno místo oproti včerejšku si polepšil Sam Němec (7.), Jakub Křikava obsadil stejně jako včera 10. místo. Nejlepší výsledek ze čtyř závodů se povedl Tomáši Trávníčkovi - 16. místo.

Výsledky. Fotogalerie z 2. dne.

Dle rozpisu, který publikoval na svém webu Český svaz cyklistiky, postupuje na prosincové Mistrovství republiky v omniu prvních 16 závodníků v pořadí Českého poháru 2014 (pořadí po dvou závodních víkendech 16.-17.11. a 30.11. - 1.12.). Podle neoficiálních výsledků Českého poháru zveřejněných na webu cyklovysledky.cz se kvalifikovali žáci Petr Kelemen z 2. místa a Sam Němec z 9.místa a junior Jakub Křikava z 11. místa.