Úspěšné zahájení dráhové sezony v Motole

Český pohár mládeže na dr...
Úvod nové sezony se našim mladým závodníkům vydařil, a to zejména zásluhou žáků Petra Kelemena a Samuela Němce.

Začátek dráhové halové sezony se tradičně odehrával v hale v Praze Motole. První závodní víkend, 9. a 10. listopadu 2013, se konaly Přebory Středisek cyklistiky mládeže (SCM). Kategorii žáků v sobotu i v neděli suvereně ovládl náš Petr Kelemen, který má velký vzor ve svém bratru Pavlovi, úspěšnému českému reprezentantovi a jezdcovi brněnské Dukly. Petr se také chystá do Dukly Brno přestoupit.

Výborně si také vedl další náš žák Samuel Němec, když v sobotu vybojoval 4. a v neděli 5. místo. V ostatních věkových kategoriích jsme žádných výrazných výsledků nedosáhli, což bylo částečně způsobeno přechodem všech starších závodníků do vyšších kategorií.

První Český pohár mládeže a žen sezony 2014 na dráze proběhl ve dnech 16. a 17.11.2013 opět v motolské hale. Tento závod byl zároveň i první kvalifikací na prosincové Mistrovství republiky. V podstatně širší konkurenci se opět neztratil žák Petr Kelemen, když skončil v sobotu i v neděli na druhém místě. Také Samuel Němec vybojoval v sobotu pěkné 6. místo. Prvoročáci junioři Jakub Křikava a Tomáš Trávníček obsadili v obou dnech místa ve druhé desítce, stejně jako kadet Antonín Kadič, který byl v sobotu 17. Fotogalerie z prvního dne.