Reprezentant Plzeňského kraje Matěj Ouda vyhrál silniční kritérium na VI. letní olympiádě dětí a mládeže

Velmi dobrých výsledků dosáhla reperezentace Plzeňského kraje na VI. letní olympiádě dětí a mládeže, když vybojovala jedno vítězství a po jednom třetím, čtvrtém a pátém místě.

Silniční kritérium

V areálu bývalých kasáren v Uherském Hradišti se ve čtvrtek 27.6.2013 jelo silniční kritérium. Výborného výsledku dosáhl  kadet Matěj Ouda (Author team Stupno), který v kategorii kadetů závod vyhrál. Ve starších žácích Daniel Bittner (Author team Stupno) skončil těsně pod stupni vítězů na 4.místě. Martin Pešťák (Author team Stupno) dojel 19. Žákyně Markéta Vaicová (Author team Stupno) obsadila 9.příčku. Kadetka Denisa Lukešová (Author team Stupno) byla 16. a Tereza Mundlová (Cyklosport-pitstop.cz) 17.

XCO

V pondělí 24.6.2013 byl v Městském sportovním areálu v Uherském Hradišti na programu závod cross country. Dan Bittner vybojoval mezi žáky výborné 3. místo, Martin Pešťák skončil 21. Matěj Ouda si v kadetech dojel pro 12. místo, Markéta Vaicová byla mezi žákyněmi 7. Denisa Lukešová obsadila 9. a Tereza Mundlová 18. místo mezi kadetkami.

MTB sprint

V úterním MTB eliminatoru ve Starém Městě startovala z reprezentace Plzeňského kraje pouze Denisa Lukešová, která vybojovala pěkné 5. místo.

Jakub Křikava (TJ. ZČE cyklistika Plzeň) se z důvodu zranění her VI.olympiády dětí a mládeže nezúčastnil.